Aplikacja


Jesteś tym co jesz!
Tak jak nasz charakter, dusza i osobowość, również nasz metabolizm ma indywidualne cechy...

Co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego?


Metaboliczne IQ to wrodzona identyfikacja naturalnych procesów zachodzących w organizmie, która pozwala zoptymalizować proporcje makroskładników, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany, zgodnie z potrzebami naszego ciała.

Wszyscy potrzebujemy tych składników, aby funkcjonować, regenerować organizm, móc prowadzić przemiany w naszym organizmie, jednak każdy z nas potrzebuje ich w różnych proporcjach. Oto cała tajemnica zdrowia i utrzymania stałej wagi oraz wymarzonej sylwetki bez konieczności ciągłego katowania się kolejną dietą cud.

Zapewne większość z was zna swoją grupę krwi, ale pewnie nie zna swojego typu metabolicznego, prawda? Wciąż niewiele osób rozumie, że proste rzeczy są najlepsze. Dlatego właśnie ciągłe odchudzanie się, liczenie kalorii i walkę o to, aby schudnąć, warto zamienić na mądre jedzenie i odżywianie się w sposób inteligentny.


W tym celu należy przejść jedynie 3 kroki:
1. Rozwiąż test.
2. Dowiedz się, jaki typem metabolicznym jesteś
3. Kochaj siebie, kochaj swoje ciało, ciesz się życiem i przestań odchudzać się raz na zawsze.

Jesteś tym, co jesz, co pijesz, czym oddychasz, tym, co myślisz, i tym, co żyje w tobie. Pamiętaj, że metrykę dostajemy w prezencie urodzinowym, nad wiekiem biologicznym pracujemy całe życie.

PROTOKÓŁ POSTĘPOWANIA

Identyfikacja – rozpoznanie swojego MIQ

Pierwszym krokiem do wdrożenia protokołu MIQ jest rozwiązanie testu, który składa się z 48 pytań – większość z nich zawiera 3 odpowiedzi, część pytań daje możliwość wyboru tylko jednej odpowiedzi. Pytania mogą wydawać się tendencyjne lub może komuś wydawać się, że go nie dotyczą, jednak to tylko pozory. Na podstawie swojej 12-letniej praktyki przeprowadzania testu z grupą co najmniej kilkunastu osób mogę powiedzieć, że test jest skuteczny.

Edukacja – zrozumienie teorii MIQ

Kluczem do wdrożenia protokołu MIQ i poprawienia jakości swojego życia lub życia swoich klientek jest zrozumienie, że nie ma typu złego ani dobrego. Często osoby, które rozwiązują test, zamiast skupić się na faktycznych odpowiedziach, zastanawiają się, czy osiągną dobry wynik, czy będą należeć do dobrej, czy złej grupy. Tymczasem w MIQ rządzi natura. Około 60 000 lat temu zaczęliśmy migrować jako ludzkość i rozprzestrzeniać się na różnych kontynentach. W tym czasie nasze geny, DNA zaczęły dostosowywać się do wymagań środowiska, w którym się osiedliliśmy. Tak więc metaboliczne IQ naszego organizmu nie ma nic wspólnego z dobrem albo złem – jest jedynie odpowiedzią i próbą najlepszej możliwej adaptacji do środowiska życia danego człowieka.

Wszelkie podziały ludzi ze względu na rasę są błędne. Nie istnieje coś takiego jak czystość rasowa, chyba że stworzona w laboratorium. Czynniki, które składają się na charakterystykę danego człowieka, to:
CZYNNIKI WRODZONE – typ metaboliczny, DNA, grupa krwi.
CZYNNIKI ŚRODOWISKOWE – biologia przekonań/biologia totalna (emocje), mikrobiom.

Weryfikacja – wdrożenie zasad MIQ i kontrola postępów

Kiedy już poznasz swój typ metaboliczny – o ile odpowiedziałeś naprawdę szczerze na pytania – pozbędziesz się wielu dolegliwości związanych z życiem w dzisiejszych czasach. Wyeliminujesz wieczne problemy z przewodem pokarmowym, grypy, przeziębienia, migreny, brak energii. Wdrażając model żywienia, który uwzględnia typ metaboliczny i styl życia, jesteś w stanie osiągnąć maksimum swoich biologicznych możliwości, co przekłada się na jakość życia, wygląd, a nawet relacje z innymi.

Networking – wymiana doświadczeń i informacji

Skąd możesz wiedzieć, czy wszystko idzie w dobrym kierunku? Po pierwsze, obserwując swój organizm jesteś wstanie określić, czy czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej, masz więcej energii – ogólnie rzecz biorąc, czy coś zmieniło się na lepsze w twoim życiu.

Wymieniając doświadczenia z innymi osobami, które rozwiązały test, zidentyfi kowały swoje MIQ i wcieliły go w życie, jesteś w stanie wciąż doskonalić swoje wybory żywieniowe. Najgorsze, co można zrobić, to rozwiązywać test na podstawie relacji z partnerem – to często kardynalny błąd. Jeżeli pary o skrajnie różnych typach odpowiadają razem na pytania na podstawie swoich praktyk w domu, nigdy nie otrzymają
wyników odzwierciedlających rzeczywiste potrzeby organizmu.

PRZYDATNE NARZĘDZIA

Aplikacja mobilna / test online

Co można zrobić dzięki aplikacji mobilnej Metabolic IQ? Obecnie aplikacja jest darmowa, dostępna w 7 językach dla systemów operacyjnych android i IOS. W aplikacji można rozwiązać test metaboliczny, taki sam jak na stronie www. Po otrzymaniu wyniku w wersji podstawowej mamy dostęp do charakterystyki naszego typu metabolicznego, podziału produktów najbardziej odpowiednich dla nas na białka, tłuszcze i węglowodany. Ponadto znajdziemy w niej listę suplementów dopasowanych do naszego MIQ oraz porady żywieniowe.

W wersji płatnej mamy dostęp do licznika wody, który można włączyć tak, aby przysyłał nam powiadomienia i przypominał o odpowiednim spożyciu wody każdego dnia, diet timer, który wysyła nam wskazówki odpowiednie dla naszego typu metabolicznego, wiedząc, o czym najczęściej taka osoba zapomina. Ponadto w wersji pro do dyspozycji mamy licznik białka wchłanianego z produktu oraz licznik białka dla danego MIQ, gdyż każdy potrzebuje innych ilości tego makroskładnika. Obie wersje aplikacji zawierają piramidy żywienia, napoje, przyprawy i dodatki oraz opis funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego. Tak więc to od użytkownika zależy, jak bardzo zagłębi się w funkcje aplikacji i czy jej eksploracja przełoży się na faktyczną zmianę nawyków żywieniowych.

Książka lub ebook

Kolejnym elementem do wykorzystania jest książka Metaboliczne IQ – Twój kod do zdrowia, dostępna zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. W książce przeczytamy o tym, skąd wzięły się typy metaboliczne, dlaczego warto znać swoje MIQ, ponadto możemy rozwiązać test metaboliczny lub przeprowadzić weekendowy test, jeśli mamy problem z udzieleniem odpowiedzi na zadawane pytania. Dowiecie się również, dlaczego dzikie koty nie są wegetarianami, że idealna dieta dla każdego nie istnieje i o tym, kto naprawdę niszczy naszą planetę. Książka stanowi kompendium kompleksowej wiedzy na temat metabolicznego IQ, ale również zdrowego stylu życia niezależnego od typów metabolicznych.

Druga przydatna pozycja książkowa to Twój dziennik zdrowia. W dzienniku zgromadziliśmy wszystkie informacje, które naszym zdaniem mogą być ważne i ona decyduje, co chce z nimi dalej zrobić. Twój dziennik zdrowia można pisać samodzielnie, bo tylko od użytkownika zależy, czy będzie mu towarzyszył rok, dwa, czy może dłużej. Wewnątrz znajdują się porady zgodne z metabolicznym IQ, glutenowym IQ i zakupowym IQ, które pomagają funkcjonować na co dzień.

Społeczność MIQ

Jak wiadomo, w grupie raźniej. Dlatego stworzyliśmy społeczność znają swój typ, mogą wymieniać się doświadczeniami z innymi ludźmi, którzy wdrożyli już protokół w swoje życie. Aktualnie pracujemy nad funkcją w aplikacji, która pozwalać będzie na wyszukiwanie danego typu w najbliższej okolicy, dzięki czemu będziemy mogli porozmawiać ze swoim metabolicznym kolegą i wymienić spostrzeżenia na temat metabolicznego IQ. Kiedy zrozumiemy, na czym to polega, MIQ stanie się zabawą dla wszystkich. Zgadywanie i rozpoznawanie typów metabolicznych to naprawdę nie lada gratka.

Copyright ® 2017 COSMO HEALTH LTD